מהו תפקיד המגען

מגען או בשמו השני ממסר היא רכיב מרכזי במערכות חשמליות ותפקידו להפעיל ולהשבית מעגלים חשמליים, מכונות ובעצם בכל מערכת בה יש זרם חשמלי. המגען בנוי כך שבתוכו מצוי סליל אלקטרו מגנטי אשר בעת מעבר זרם חשמלי דרכו, נוצר שדה מגנטי המסוגל לפתוח את המגעים שבמגען ולהוביל לפתיחת המעגל החשמלי או סגירתו מגורם בסופו של דבר להפעלת או ניתוק המערכת החשמלית. ישנם סוגים רבים של מגענים כמו מגען AC DC ללוחות חשמל ומגען קבלים תלת פאזים אשר לכל אחד היכולת לבצע פעולה ספציפית בהתאם לדרישות המערכת. בשל סיבות אלו הממסרים הינם מן הרכיבים החשובים ביותר במערכת החשמל.

סוגי הממסרים השונים

הממסרים “הפשוטים” דוגמת מגען AC DC ללוחות חשמל, נפוצים ברוב המערכות החשמליות הנפוצות ועוזרים במניעת קצרים, קפיצות מתח ועוד בעיות שעלולות לגרום לשריפת המערכת וכן לשם הפעלה וכיבוי של המערכת לצרכים תפעוליים ושגרתיים. מגען אלקטרוני עם הגנת מנוע דיגיטלי מותאם למערכות חשמל מתקדמות עם חיבור חכמים ודיגיטליים בעוד שמגען קבלים תלת פאזים פועל על רכיבים חשמליים גדולים המחוברים כמובן לשקעים תלת פאזיים. בנוסף ישנו גם מגען מודולרי ללוחות חשמל שכשמו ניתן לחבר אליו רכיבים חשמליים נוספים למען הרחבת המעגל. כאמור, כל מגען מתאים לסוגים מסוימים של מעגלים חשמליים ולכל אחד ישנם יתרונות וחסרונות ולכן ישנה חשיבות רבה בהתאמה מדויקת של הממסר לצרכי המערכת.

לא משתפרים על איכות

בשל החשיבות הרבה של המגען למערכת, אסור להתפשר על מוצר לא איכותי שיכול להוביל לקריסת מערכות ואובדן רכוש יקר. מגען AC DC ללוחות חשמל איכותי מחברה מוכרת כמו R.KONCAR או TENCE מבטיח לכם שהמערכת שאתם בונים תפעל באופן מיטבי ולאורך זמן רב מבלי לגרום לתקלות וקשיים בהתקנה. אם אתם מעוניינים לרכוש מגען אלקטרוני עם הגנת מנוע דיגיטלי, מגען מודולרי ללוחות חשמל או כל מגען AC DC ללוחות חשמל ממקור אמין ובמחירים אטרקטיביים, פנו אלינו לKLS פתרונות חשמל ונשמח להציע לכם מגוון מוצרים מעולים מן היצרנים הבינלאומיים המובילים. להזמנות ושאלות ניתן להמשיך למערכת הדיגיטלית כאן באתר או ליצור איתנו קשר ישר במייל או בטלפון. KLS – פתרונות חשמל מתקדמים לתעשייה ולמגזר הפרטי עם החברה המובילה בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.