מהו תפקיד מפסק הפקט

מפסק פקט או בשמו השני מפסק בורר, הוא רכיב במערכות חשמליות המאפשר לשלוט בהפעלת מפסקים באופן סיבובי, כלומר למפסקים מסוג זה היכולת לשלוט ביותר משתי פעולות פשוטות (הפעלה וכיבוי) אלא במספר מצבים שונים כמו שליטה על מהירות, החלפת ערוצים ותמסורות ועוד שלל פעולות מורכבות. בתוך מפסק כבאים פקט ניתן למצוא ציר מרכזי שסביבו מספר קטבים אשר המגע בינם לזרועות המחוברות לציר, סוגר מעגל חשמלי אחר בהתאם לזרוע שכעת במגע. כך מאפשר מפסק כבאים פקט לשלוט באופן מדויק במנגנונים חשמליים מורכבים ללא צורך ברכיבים חשמליים מתקדמים ויקרים. מפסקי הפקט, וגם הפשוטים שבאים, יכולים להיות שימושים למערכות הזקוקות למנגנון הפסקת חירום.

מפסק פקט לפנל מנתק בעומס

כאמור, מפסק כבאים פקט יכול להיות שימושי מאוד למנגנוני ניתוק מערכות בעת עומס. בעזרתם ניתן לנתק את המערכת בקלות ובמהירות מהזרם החשמלי, למנוע עומסים וקצרים ולהגן על המערכות החשמליות היקרות. מפסק פקט לפנל מנתק בעומס שימוש הן במכונות חשמליות כבדות והן בלוחות חשמל של בניינים וניתן להרכיב אותו בקלות על רוב הרכיבים החשמליים. הרכבת המפסק על הרכיב הספציפי שעליו הוא אחראי תעזור בניתוקו המיידי מן המערכת דבר שימושי במיוחד כאשר אותו רכיב הוא עצמאי בתור המערכת הכללית כולה. השליטה המדויק בניתוק המכשיר יכולה לחסוך כסף רב בעת עומס על המערכת שכן ללא שליטה, מערכות עלולות לקצר ולהישרף.

מפסקי פקט מדויקים

כאשר עוסקים במערכות חשמליות מורכבות ורגישות, לכל רגיש במערכת חשיבות גדולה כאשר אם רכיב אחד כושל, המערכת כולה יכולה ליפול אחריו כאבני דומינו. מפסק כבאים פקט איכותי מיצרנית מוכרת ומוכחת בטיבה, יכול לשנות לחלוטין את המערכת כולה לדאוג לכך שניתן יהיה לשלוט עליה במדויק ולמנוע תקלות ועומסים במיידי. מפסקי פקט רבי ברירה יאפשרו גם כן דיוק במעבר בין עוצמות או שלבי פעולת המכשיר מבלי לעבור במצבי ביניים שעלולים לפגוע בפעולה. אצלנו בKLS פתרונות חשמליים ניתן למצוא במפסקים מתקדמים של יצרנים מובילים כמו TENSE, DATAKOM ועוד, וכן שלל רכיבים חשמליים מתקדמים לתעשייה. כאן באתר תוכלו להתרשם ממלאי המוצרים הנהדרים שלנו להזמין כל רכיב לו אתם זקוקים במחיר אטרקטיבי. KLS – פתרונות חשמליים מתקדמים לתעשייה ולמגזר הפרטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.