כמעט כל עסק, בכל תעשייה שקיימת כיום, יש תשתית חשמל בסיסית שדואגת לתפקוד רציף של העבודה ופסיי הייצור. לצד תשתית החשמל הבסיסית, ישנם רכיבי חשמל מסובכים וחשובים אף יותר שמטרתם להיות מותאמת לסוג העבודה שאנחנו עושים ובעיקר לשמור על הבטיחות. מרכיבי חשמל אלו הם כמובן רכיבי פיקוד ובקרה.

מהם רכיבי פיקוד ובקרה

רכיבים אלו יכולים לבוא במספר סוגים והם אינם בהכרח כלליים. משמע, הם מותאמים לסוג מוצרים ומרכיבי החשמל שיש אצלנו בעסק, ולפעמים בבית, ומטרתם לאפשר לאיש המקצוע שמפעיל אותם לשלוט ולקבל את הנתונים שהוא זקוק להם. למשל, רכיבי בקרה מאפשרים לאיש המקצוע לדעת האם הכול פועל בצורה תקינה והאם יש איזו חריגות בתפקוד המכשיר שיש לשים אליה לב.

מן הצד השני, רכיבי פיקוד מאפשרים לנו לבצע שינויים בפועל במכשיר הרלוונטי. משמע, בקרה מוסרת לנו את המידע הנוכחי על המכשיר ואופן תפקודו ובמידת הצורך מתריעה לנו על בעיה כלשהי. רכיב הפיקוד יאפשר לבצע את השינוי בהתאם למידע מרכיב הבקרה.

אילו רכיבי פיקוד ובקרה קיימים

כאמור, ישנם מספר רכיבים והדרך הכי טובה להטמיע אותם בעסק היא כמובן באמצעות התאמתם המלאה לסוג העבודה שאנחנו מבצעים. למשל, ישנו מד שעות עבודה של המכשיר, שמציג לנו כמה שעות המכשיר פועל ובהתאם לידע המקצועי של המפעיל, הוא ידע אם מדובר במספר תקין או לא. כמו כן, ישנם בקרים שונים לגובה נוזלים, עבור מכשירים בהם מידה זו חייבת להיות בשליטה ובקרה ועוד רבים אחרים.

איך נתאים רכיבים לבית העסק

הדרך הטובה ביותר לבצע התאמה של רכיבי פיקוד ובקרה, שהם קריטיים ביותר לעבודה הסדירה, זה באמצעות ייעוץ של מקצוענים. ייעוץ שכזה, לצד התאמה מלאה של רכיבי חשמל, תוכלו לקבל אצל חברת KLS פתרונות חשמל. חברתנו הוותיקה היא בעלת ניסיון רב שנים בתחום ולנו משפחת לקוחות נרחבת, אשר נוגעת בכלל התחומים ובכל התעשיות. בהתאם לכך נוכל לדעת אילו רכיבים יתאימו לסוג הפעילות שתרצו לנהל בעסק.

לסיכום

בקרה ושליטה ברכיבי החשמל שלכם הם לא פחות חשובים מאשר רכישה של מכשירי חשמל ייעודיים. לכן, כדיי שההשקעה תשתלם אנו ממליצים לקבל ייעוץ מלא והתאמה מדויקת בחברתנו וכך תוכלו להיות בטוחים באיכות העבודה וכמובן בביטחון הבסיסי ביותר לעובדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.